MATEŘSKÁ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA
      pro sluchově postižené, 621 00 Brno,  Novoměstská 21,

Internát

Inernát je umístěn ve stejném areálu jako mateřská škola, tedy na Šrámkově ulici na Lesné. Po příchodu dětí na internát, děti vypracovávají domácí úkoly a připravují se na druhý den do školy. Po skončení se děti věnují svým zájmům…mají k dispozici hřiště, které je v areálu internátu, chodí s vychovately na tématické vycházky, navštěvují dětskou knihovnu, výstavy. Také se realizují v dramatické tvorbě a představují divadelní představení. Děti mají k dispozici také počítač. Pravidelně každý večer děti sledují večerníček, který jim vychovatelky tlumočí do znakového jazyka a po večerníčku následuje osobní hygiena spojená s údržbou pořádku v osobních věcech. A pak již děti chodí spát, aby čile ráno vstaly do školy. Na internátě se vychovatelky snaží o vytvoření příjemné atmosféry, kde by se děti cítily dobře a byly tam rády.

Počet návštěv : [CNW:Counter] Copyright © 2007 Mateřská škola a Základní škola pro sluchově postižené Brno