SPECIÁLNÍ PEDAGOGICKÉ CENTRUM

SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉ CENTRUM
pro sluchově postižené Brno

Speciální pedagogické centrum

Speciálně pedagogické centrum při Mateřské škole a Základní škole Brno, Novoměstská 21 je školské poradenské zařízení, které je zřízeno při škole.
Zabezpečuje speciálně pedagogickou a psychologickou péči dětem a žákům se sluchovým postižením.
Poskytuje odbornou pomoc v procesu integrace sluchově postižených do společnosti. Spolupracuje s rodinou, školami, školskými zařízeními a odborníky ze zdravotnictví.

Odborníci (speciální pedagogové, psycholog, soc. pracovnice) speciálně pedagogického centra jsou zde pro pomoc s výchovou a vzděláváním Vašeho dítěte. Pomohou Vám najít odpovědi na otázky, jak s dítětem komunikovat, co všechno a jak je třeba dítě naučit před zahájením školní docházky.

Služby SPC jsou bezplatné a poskytujeme je sluchově postiženým dětem, žákům a jejich rodinným příslušníkům, pedagogům sluchově postižených dětí, žáků a studentů. Můžete nás kontaktovat kdykoliv, není třeba žádného doporučení.

Služby Speciálně pedagogického centra:

Psychologické

• psychologické poradenství a péče o rodinu
  • psychologická diagnostika
  • řešení výchovných problémů
  • řešení výukových problémů
  • psychorehabilitace rodin

Sociálně – právní

• poskytování sociálně právního poradenství a zabezpečení sluchově postižených a jejich rodin

Speciálně-pedagogické

• intervence při zjištění postižení poradenská a konzultační činnost při výchově a vzdělávání dítěte, žáka a studenta se sluchovým postižením
  • speciálněpedagogická diagnostika
  • ambulantní logopedická péče
  • raná intervence v rodinách i ambulantně v SPC – pomoc při budování způsobu komunikace terapie
  • reedukace a edukace sluchu
  • vytvoření adekvátního komunikačního systému
  • logopedická péče
    - navozování mluvené řeči
    - náprava výslovnosti
    - rozvoj slovní zásoby
  • poradenství ohledně sluchadel a kochleární implantaci včetně nácviku na audiologického vyšetření
  • příprava na implantaci kochleárního implantátu a následná logopedická péče a rehabilitace
  • péče o integrované děti (doporučení k IVP, odborné konzultace s pedagogy apod.)

Dále Vám SPC nabízí:

• výuku znakového jazyka pro rodinné příslušníky, pedagogy
  • pomoc s výběrem a zařazováním dítěte do vhodné MŠ, ZŠ, SŠ a s volbou povolání
  • seznámení s dalšími rodinami v obdobné životní situaci
  • hospitace v MŠ a ZŠ pro sluchově postižené
  • krátkodobé diagnostické pobyty rodičů a dětí ve škole
  • diagnostické pobyty žáků ve škole
  • zprostředkování kontaktů na odborníky z oblasti foniatrie (AUDIO-fon centrum Brno atd.)
  • zapůjčení literatury, pomůcek, CD, DVD…

Kontakty:

Odloučené pracoviště
    Šrámkova 1
    Brno 638 00

tel. / fax: 548 520 786
    mob. – vedoucí SPC: 420/ 774 522 136

e-mail: spc@zsspbrno.cz
    www.zsspbrno.cz/spc.html

Ředitelství
    Novoměstská 21
    Brno 621 00

tel. / fax: 541 226 090
    mob. – vedoucí SPC: 420/ 774 522 136

e-mail: spc@zsspbrno.cz,
    škola@zsspbrno.cz

• Cesta z hlavního nádraží:

tram. č. 9 na konečnou (Čertova rokle, cca 18min.),
    pak pěšky do kopce podél zábradlí (po levé ruce) k ulici Nezvalova, na konci bloku vlevo

z autobusového nádraží (Zvonařka):

přejít přes mosty na ul. Dornych k tram. č. 9.
    (viz výše, cca 22min.) , bus č. 44 (cca 22min.) na zast. Halasovo nám.,
    nebo na Lesná nádraží s přestupem na bus 45, 46 (další zast. Heleny Malířové – cca 1min. – možno i pěšky rovně nahoru podél kruhového objezdu)

autem GPS:

49°13'29.992"N, 16°37'42.204"E

obecně směr Svitavy, Židenice, Královo pole, Lesná

Počet návštěv :   [CNW:Counter]   Copyright © 2007 Mateřská škola a Základní škola pro sluchově postižené Brno